Mobil, handheld nebo turniket? Srovnali jsme různé způsoby kontroly vstupenek
Jaká forma kontroly vstupu na kulturní nebo sportovní akce je nejrychlejší, jaká nejspolehlivější a jaká vás bude stát nejméně peněz? V Bzucu se prodejem vstupenek zabýváme už přes 10 let a na základě našich zkušeností jsme připravili srovnání aktuálně nejrozšířenějších metod kontroly. Dozvíte se, jaký nástroj zvolit v případě, kdy potřebujete odbavit tisíce návštěvníků během několika desítek minut, kdy se vyplatí turniket i kdy si vystačíte s mobilem.
Turniket patří do zoo, handheld na halový koncert a mobil do klubu
Pokud jde čistě o rychlost, absolutním králem je bezesporu specializovaná ruční čtečka. Jak jsme si ověřili na halovém turné kapely Mirai, je to opravdový bzukot. Ve zkušených rukou dokáže jediný přístroj odbavit až tři tisíce návštěvníků za hodinu. Na kontrolu koncertu pro patnáct tisíc lidí vám tak stačí přibližně šest lidí.
Handheld
Takzvaný handheld navíc díky přítomnosti snímacího laseru funguje i za špatného osvětlení a rádi vám je podle potřeby ochotně zapůjčíme. V ostrém provozu jsme je vyzkoušeli také na MS světa v cyklokrosu, kde během jednoho víkendu několik lidí odbavilo přes třicet tisíc návštěvníků.
Mobilní telefon
Nespornou výhodou kontroly pomocí mobilních telefonů je jednoduchost a pořizovací cena. Do telefonu nic nemusíte stahovat. Pouze se přes odkaz přihlásíte do administrace na webu a její správu následně zvládne i člověk bez technických znalostí během několika minut. Webová stránka navíc funguje i bez připojení k internetu, nemusíte se tak bát nespolehlivého připojení. Oproti specializovaným čtečkám je však o něco pomalejší. Ze sebraných dat nám vychází, že přibližně dvakrát. Hodí se především pro menší až středně velké kluby, galerie, nebo menší festivaly. Práci s nimi zvládne každý a pracovní rozhraní je jednoduché a intuitivní.
Turnikety
Turnikety jsou ideální všude tam, kam návštěvníci proudí v průběhu delšího časového úseku jednotlivě a v menších skupinkách. Hodí se tak například do zoologických zahrad, muzeí, nebo třeba plaveckých bazénů. Jejich největší výhodou je nezávislost na lidském faktoru. Takový turniket potřebuje pro kontrolu vstupenek pouze jednorázovou instalaci připojení k elektrickému proudu. Pořadatel tak ušetří za zaměstnance, kteří by jinak vstupenky kontrolovali ručně.
Kontrola vstupenek offline aneb co když vypadne proud?
Zaseklé fronty v případě výpadků systému kontroly jsou noční můrou každého pořadatele a Bzuco dělá vše pro to, abychom jim předešli. Pořadatelům nabízíme kompletní servis. Jsme schopni zajistit pokrytí mobilních dat pro všechny operátory tam, kde hrozí výpadky signálu. Zapůjčit můžeme také agregáty na výrobu elektřiny, které se postarají o to, aby pokladním systémům a čtečkám nikdy nedošla.
Parkovací systém
Kontrolu vstupenek zvládneme kompletně v offline módu a nezávisle na dalších okolnostech. A to se hodí nejen pokud akci pořádáte na nějakém odlehlém a špatně dostupném místě, ale také například za zhoršených povětrnostních podmínek. Do celého systému můžete navíc zakomponovat také Bzuco parkovací systém a použitém jediného nástroje tak zařídit odbavení kompletní akce pro stovky až desetitisíce návštěvníků.
Ve zkratce
Klasické vstupní turnikety se hodí především na místa s pevnou instalací, kde mohou sloužit dlouhé roky. Zvládnou odbavit velký počet návštěvníků, ale pokud dochází ke špičce, ve které je nutné odbavit tisíce návštěvníků během několika desítek minut, je ruční čtečka rychlejší. Výhodou handheldů je také velká výdrž baterie, s jedním přístrojem odbavíte tisíce vstupenek, než bude potřeba jej dobít.
Kontrola za pomoci mobilního telefonu se pak hodí především pro menší akce, klubové koncerty, či festivaly pro pár set návštěvníků. Také je můžete použít jako doplněk handheldů, například ve VIP zóně, nebo v cateringu. Navíc jimi můžete kdykoli libovolně doplňovat stavy. Všechny způsoby kontroly vstupu jsou totiž plně kompatibilní.
Máte zájem o systém Bzuco?
Kontaktujte nás na obchod@bzuco.cz nebo +420 777 763 395